Tysiąc kobiet wzięło udział w VIII Jastrzębskim Biegu Kobiet i VI Marszu NW

Tysiąc kobiet wzięło udział w VIII Jastrzębskim Biegu Kobiet i VI Marszu NW

Ósmy raz udowodniły, że zasługują na piątkę z plusem.

Tegoroczny bieg odbył się pod hasłem 'Jestem szczęściarą’. Ponad 1000 kobiet nie tylko ze Śląska, ale też z innych województw i sąsiednich Czech, biegło i maszerowało ulicami Jastrzębia-Zdroju w ostatnią niedzielę. Uczestniczki pokonały dystans 5,3 kilometra. Wystartowały spod Urzędu Miasta, skąd aleją Piłsudskiego i aleją Jana Pawła II dotarły pod Szpital Wojewódzki, po czym wróciły tą samą trasą na ulicę Harcerską. Meta znajdowała się tradycyjnie na Stadionie.

– Frekwencja była duża, jak co roku. Musieliśmy ustalić limit i ograniczyć liczbę uczestniczek bo zainteresowanie było ogromne. Te, które się pospieszyły, są tu dzisiaj z nami

– komentowała Zofia Florek, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Najszybszą biegaczką okazała się Sandra Michalak z Wisły Wielkiej, która pokonała trasę w 18,32 min. Drugie miejsce zajęła Michalina Mendecka-Zejdler z Łazisk Górnych, a trzecie – Joanna Griman z Rybnika. Najszybszą jastrzębianką była Anita Suwaj.

w VI Marszu Nordic Walking najlepsza była Anna Zaczyńska-Skiba z Legicy. Przejście ponad 5 kilometrów zajęło jej 33,03 minuty. Tuż za nią na podium stanęła Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej i Katarzyna Basista z Pszowa.

Najstarszą uczestniczką imprezy była pani Aleksandra Raczyńska z Chorzowa, która pokonała trasę w wieku 84 lat.

Źródło: Urząd Miejski w Jastrzębiu Zdroju

Previous Noc Kupały z biblioteką
Next Notoryczna złodziejka tymczasowo aresztowana

Może to Ci się spodoba

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Wyjątkowy piknik z siatkówką

Animacje, zabawy, konkursy, spotkania z siatkarzami i wiele innych. Za nami piknik z siatkówką w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Głównym tematem imprezy była siatkówka, jednak nie zabrakło też innych atrakcji.

Jastrzębianin z brązem w Wiedniu!

Bartosz Łosiak zdobył brązowy medal plażowych Mistrzostw Europy 2021 w Wiedniu. Po nieudanym występie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jastrzębianinowi udało się zdobycie trzeciego miejsca w Wiedniu. Bartosz Łosiak walczył

Jastrzębianie kochają rower

W ramach akcji „Jastrzębie kocha rower” odbył się rajd oraz piknik. Rajd rowerowy zgromadził imponującą liczbę miłośników dwóch kółek. Jastrzębianie wystartowali spod hali widowiskowo-sportowej z samego rana, ich przejazd trwał

Pasja to dopiero początek

Ma 16 lat, a od 11 jej pasją jest taniec. Weronika Cichoń została wicemistrzynią świata! Zaczęła tańczyć, mając zaledwie cztery lata. To właśnie wtedy jej ulubioną bajką była „Roztańczona Angelina”.

Jastrzębski Węgiel wicemistrzem

Nie udało się obronić tytułu mistrza Polski. Nasi siatkarze kończą sezon ze srebrnymi medalami PlusLigi. W czwartym meczu finału ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przypieczętowała triumf i została nowym mistrzem Polski. Wynik rywalizacji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź