Co należy jeść przed treningiem

Co należy jeść przed treningiem

Kiedy trenujesz, jedną z największych decyzji, jakie musisz podjąć, jest to, co zjeść przed treningiem. Idealnie byłoby, gdybyś zjadł posiłek co najmniej dwie godziny przed rozpoczęciem treningu. Dzięki temu Twój żołądek będzie miał czas na opróżnienie się i pozwoli, aby składniki odżywcze, które spożywasz, dotarły do Twoich mięśni przed treningiem. Najlepiej, jeśli zjesz coś o wysokiej zawartości węglowodanów i niskiej zawartości tłuszczu. Aby upewnić się, że Twój posiłek jest dobrze zbilansowany, wybierz niskotłuszczowy posiłek lub przekąskę, lub możesz zjeść shake z białka serwatkowego z bananem.

Przed treningiem powinieneś dążyć do tego, aby mieć 20-30 gramów białka i 75-100 gramów węglowodanów. Powinieneś również uwzględnić kilka warzyw. Zjedzenie wystarczającej ilości węglowodanów i białka przed treningiem jest niezbędne do utrzymania silnych i elastycznych mięśni. Należy również upewnić się, że posiłek jest całkowicie strawiony, ponieważ częściowo strawione jedzenie jest niekomfortowe i pokona cel posiłku przed treningiem.

Twoje ciało będzie potrzebowało dużo energii, a zapewnienie sobie odpowiedniego paliwa na trening jest bardzo ważne. Podczas treningu będziesz zmuszać swoje ciało do granic możliwości. Dlatego ważne jest, aby jeść węglowodany złożone, które dadzą Ci energię potrzebną do treningu.

Jako przekąski można wybrać owoce i chleb pełnoziarnisty, które zawierają dużą ilość węglowodanów i są lekkostrawne. Alternatywnie, możesz wybrać przekąskę bogatą w białko, taką jak jajko na twardo lub niskotłuszczowy indyk. Przekąska będąca mieszanką węglowodanów i białka pomoże Twoim mięśniom szybciej się zregenerować.

Banany to świetny sposób na przeciwdziałanie ospałości i zapewnienie szybkiego zastrzyku energii. Banany są również pełne witaminy B6, która pomaga organizmowi przekształcać jedzenie w energię. Banany zawierają również potas, który pomaga twoim mięśniom funkcjonować. Banan dostarcza około 27g węglowodanów.

W przypadku posiłków przedtreningowych, staraj się jeść dwie do trzech godzin przed treningiem. Dzięki temu Twój układ pokarmowy będzie miał czas na strawienie posiłku i przygotowanie organizmu do wykorzystania energii. Alternatywnie, możesz jeść 30 do 60 minut przed treningiem. Niezależnie od tego, co postanowisz, pamiętaj, aby nie jeść zbyt wcześnie przed treningiem, ponieważ nadmiar kalorii spowoduje uczucie wzdęcia.

Zobacz: Jakie sporty są świetną alternatywą dla siłowni? – https://fakty-sportowe.pl/porady-sportowe/wrsp/jakie-sporty-sa-swietna-alternatywa-dla-silowni.html

Należy również unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczu. Tłuszcz zwiększy poziom cukru we krwi i spowoduje krach podczas treningu, więc najlepiej jest jeść zdrowe i naturalne pokarmy, które mają niską zawartość tłuszczu i cholesterolu. Oprócz tych pokarmów, należy unikać cukru i przetworzonej żywności, ponieważ nie są one dobrym wyborem dla Twojego treningu.

Podczas posiłku przedtreningowego powinieneś spożywać węglowodany, aby „uzupełnić” zapasy glikogenu. Pomoże Ci to trenować dłużej i ciężej, a także zachowa Twoje mięśnie. Podczas spożywania węglowodanów należy również przepłukać usta roztworem glukozy, co zapoczątkuje cefaliczną fazę trawienia.

Idealnie byłoby zjeść normalnej wielkości posiłek na około dwie do trzech godzin przed treningiem. Dzięki temu będziesz dobrze wypoczęty i nie będziesz czuł się chory lub wzdęty podczas treningu. Należy również zjeść posiłek potreningowy około godziny lub dwóch po treningu.

Owsianka jest doskonałym posiłkiem przedtreningowym. Owsianka jest znana z tego, że uspokaja żołądek i dostarcza energii. Możesz dodać owoce lub inne składniki, aby zwiększyć jego wartość odżywczą. Możesz również włączyć białko i tłuszcz do swojego posiłku, jeśli chcesz. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Białko pomaga budować mięśnie, zwłaszcza przy treningu oporowym. Jedzenie białka przed treningiem może również pomóc w szybszej regeneracji i zapobieganiu uszkodzeniom mięśni. Niezależnie od tego, czy trenujesz siłowo czy wytrzymałościowo, ważne jest, abyś zjadł dobry posiłek przed treningiem, który zawiera węglowodany, białko i tłuszcz. Aby uzyskać najbardziej efektywne wyniki, będziesz chciał zjeść posiłek o niskiej zawartości tłuszczu, umiarkowanej ilości białka i umiarkowanej ilości węglowodanów.

Previous Czerwiec pełen festynów
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

Tysiąc kobiet wzięło udział w VIII Jastrzębskim Biegu Kobiet i VI Marszu NW

Ósmy raz udowodniły, że zasługują na piątkę z plusem. Tegoroczny bieg odbył się pod hasłem 'Jestem szczęściarą’. Ponad 1000 kobiet nie tylko ze Śląska, ale też z innych województw i sąsiednich

Jastrzębianie spędzili na miejskich rowerach łącznie… 875 dni.

Sezon rowerów miejskich trwał w tym roku 6 miesięcy. Jastrzębianie mieli w tym czasie do dyspozycji aż 84 pojazdy czekające na 26 stacjach. To ponad dwadzieścia pojazdów więcej niż w

Ring wolny… siódme starcie

W sobotę, 21 maja, w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Tadeusza Wijasa. W ramach imprezy odbędzie się  20 pełnych emocji walk z udziałem młodzików, kadetów, juniorów

Być jak Bruce Lee

Rozmowa z Michałem Dominem, biorącym udział w akcji „Po mistrzowsku dzielimy się dobrem”, zawodnikiem mieszanych sztuk walki, walczącym w galach KSW. W kalendarzu, promującym akcję „Po mistrzowsku dzielimy się dobrem”,

Z grupy nie wyjdziemy

JKH GKS Jastrzębie nie będzie miło wspominał piątkowych i niedzielnych bojów z weteranami Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkania grupy H nasi hokeiści rozgrywali na wyjeździe. Rywale już wiedzieli, czego mogą spodziewać

Jastrzębski Węgiel odkrywa karty

Prezentacja zespołu i mecz otwarcia sezonu już 24 września. Wkrótce rozpocznie się nowy sezon w PlusLidze. Zanim Jastrzębski Węgiel przystąpi do walki o ligowe punkty, w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej tradycyjnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź