Z grupy nie wyjdziemy

JKH GKS Jastrzębie nie będzie miło wspominał piątkowych i niedzielnych bojów z weteranami Ligi Mistrzów.

Rewanżowe spotkania grupy H nasi hokeiści rozgrywali na wyjeździe. Rywale już wiedzieli, czego mogą spodziewać się po walecznej drużynie i odrobili zadanie domowe.

Mimo wszystko byliśmy blisko sprawienia niespodzianki w piątkowym starciu z HC Bolzano. Statystycznie oddaliśmy nieco więcej strzałów, wygraliśmy więcej wznowień. Jednak to „Lisy” trzykrotnie trafiały do bramki Patrika Nechvatala, a tylko jednym golem dla JKH odpowiedział Samuel Mlynarović.

Mniej wyrównany przebieg miały dwie pierwsze tercje niedzielnego spotkania z Red Bullem Salzburg. Jednak, co bardzo cieszyło, w 33. minucie meczu na tablicy wyników widniał remis 1:1. Do wyrównania, po asyście Dominika Jarosza, doprowadził Martin Kasperlik. Wynik dowieźliśmy do końca drugiej tercji, jednak w trzeciej byliśmy świadkami festiwalu goli gospodarzy. Do naszej bramki trafiali kolejno Borzęcki, dwa razy Loney, Nissner i Raffl. Tym samym Salzburg zapewnił sobie awans z grupy i definitywnie przekreślił nasze szanse na to osiągnięcie.

W październiku czekają nas dwa mecze z norweskim Frisk Asker, drużyną również bez szans na awans do fazy pucharowej CHL.

Źródło: Urząd Miejski w Jastrzębiu Zdroju

Previous Jastrzębianie kochają rower
Next JAZZ zabrzmi w Pałacu

Może to Ci się spodoba

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Jastrzębski Węgiel odkrywa karty

Prezentacja zespołu i mecz otwarcia sezonu już 24 września. Wkrótce rozpocznie się nowy sezon w PlusLidze. Zanim Jastrzębski Węgiel przystąpi do walki o ligowe punkty, w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej tradycyjnie

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Jastrzębianie spędzili na miejskich rowerach łącznie… 875 dni.

Sezon rowerów miejskich trwał w tym roku 6 miesięcy. Jastrzębianie mieli w tym czasie do dyspozycji aż 84 pojazdy czekające na 26 stacjach. To ponad dwadzieścia pojazdów więcej niż w